Dla kogo karnisze elektryczne będą doskonałym rozwiązaniem?

Karnisze elektryczne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią komfort. W celu zasłonięcia lub też odsłonięcia okna nie ma konieczności wstawania i podchodzenia do okna. Wystarczy jeden przycisk, aby mechanizm mógł zadziałać. Zasłony sterowane pilotem bez wątpienia cieszą się coraz większą popularnością. Nierzadko montowane są one nie tylko w prywatnych domach, ale również w biurach, czy instytucjach. Nic dziwnego, karnisze elektryczne to ogromna funkcjonalność oraz wygoda, której nie sposób nie zauważyć. Karnisze elektryczne to rozwiązanie do wnętrza wysokiego, w którym proces zasłonięcia okna wymagałby udania się na wyższe piętro lub byłby niemożliwy, a zasłony pełniłyby wyłącznie funkcję dekoracyjną. Taki nowoczesny styl architektoniczny połączony z futurystycznymi meblami i wysokimi oknami staje się coraz bardziej popularny, dlatego przewidywany jest wzrost sprzedaży karniszy elektrycznych w nadchodzących latach. 

 

 

Jak wybrać idealny karnisz elektryczny do swoich potrzeb?

 

Ze względu na fakt, iż w budownictwie coraz częściej stosuje się nietypowe kształty i rozmiary okien, wybór karnisza może okazać się problematyczny. Na szczęście korzystając z naszej strony internetowej, mogą Państwo zaczerpnąć porad i doskonale wykorzystać je podczas aranżacji swojego wnętrza. Biorąc pod uwagę rozwój technologii i wprowadzanie coraz to nowszych rozwiązań, rozmowa ze sprzedawcą wydaje się niemal konieczna. Podczas rozmowy należy poruszyć przede wszystkim takie temat, jak to, w jaki sposób zamierzamy korzystać z mechanizmu i czego od niego oczekujemy. Podczas rozmowy zapewne padną takie pytania, jak to:

 

  • Czy zamierzamy sterować karniszem za pomocą pilota, czy też włącznika w ścianie?
  • Czy zasłony będą przesuwały się na jedną stronę, czy też w sposób kurtynowy po jednej na każdą stronę?
  • Jaka będzie waga tkaniny i jakie materiały zostaną użyte do jej wykonania?

 

 

Proces doboru karnisza elektrycznego

 

Chociaż ustawienie karniszy, w tym karniszy elektrycznych wydaje się sprawą poruszaną już na etapie tworzenia projektu architektonicznego, pewne rozwiązania wraz z upływem czasu ulegają zmianie, dlatego warto mieć to na uwadze. Od projektanta należy uzyskać informacje dotyczące niewielkich elementów, jakimi są wypusty elektryczne. Zakup karnisza elektrycznego warto także poświęcić firmie, która nie tylko zadba o dobór odpowiedniego jego rodzaju, ale także mechanizmów i zasłon. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo nie tylko najwyższe jakości karnisze, ale także markizy, zasłony i inne dekoracje okien, które dopasowujemy do indywidualnych potrzeb i preferencji klientów. Oferujemy fachowe porady na każdy etapie wykonywania prac.

 

 

Cechy systemów elektrycznych karniszy

 

Skoro wiedzą już Państwo czym w ogóle są karnisze elektryczne i jakie są zalety ich zastosowania, przejdźmy do kwestii związanej tym, jakimi cechami wyróżniają się karnisze elektryczne. Do głównych atutów takiego rozwiązania zaliczyć można:

 

  • Cichą pracę napędu,
  • brak widoczności silnika/napędu,
  • kilka poziomów prędkości przesuwania zasłony,
  • możliwość sterowania ręcznego w momencie braku zasilania,
  • brak bujania się zasłon podczas odsłaniania i zasłaniania (miękki start-stop),
  • touch-motion, czyli możliwość zasłonięcia zasłony po dotknięciu tkaniny,
  • możliwość dopasowania karnisza do nietypowych kształtów okien. 

 

Współczesne systemy elektrycznych karniszy można umieścić dosłownie w każdym pomieszczeniu. Nie ma co do tego absolutnie żadnych ograniczeń. Na naszej stronie znajdą Państwo karnisze elektryczne klasyczne, nowoczesne, a także w stylu retro, które doskonale ozdobią dom w stylu rustykalnym. Na naszej stronie zakupią Państwo karnisze w różnych wersjach kolorystycznych. Pragniemy dopasować się do potrzeb naszych klientów, oferując im towar i usługi najwyższej jakości. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zapoznania się z jej szczegółami. Nowoczesne rozwiązania połączone z wygodą i nowoczesnością mogą ułatwić Państwu codzienne funkcjonowanie i poprawić jakość życia!